Герила акција на битолчани со скафандери (фото)

Герила акција на битолчани.

Можно е да е слика од 1 лице, стоење, внатре и надвор

Облековме скафандери затоа што градот е контаминиран. Скафандер се носи само ако си здрав и чекориш во контаминирана средина. Битола е одамна контаминирана од власта, а деконтаминација следи на избори, стои во објавата на Фејсбук страницата Bitolcani/Bitolcanki – New

Можно е да е слика од еден или повеќемина, people walking, луѓе кои стојат и надвор
Можно е да е слика од еден или повеќемина и текст

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде