Гери Линекер: Господи Боже, Германија изгуби од Македонија

Македонската фудбалска репрезентација вечерва оствари голема победа против Германија (1:2) во квалификациите за СП.

Легендата на англискиот фудбал, Гери Линекер преку социјалните мрежи ја честиташе победата на Македонија против Германија.

„Господи Боже, Германија изгуби од Северна Македонија“, напиша Линекер на својот Твитер профил.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде