Фудбалерите пречекани од навивачите: „Излези момче“ ечеше пред стадионот во Дуизбург

Македонската фудбалска репрезентација вечерва оствари голема победа против Германија (1:2) во квалификациите за СП.

Македонски навивачи кои живеат во Дуизбург не ја пропуштија шансата да отидат пред стадионот и заедно да прослават со своите миленици за историската победа.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде