Фото на денот: Првата слика во боја од Марс

Mars 2003

Ова е првата фотографија во боја од Марс, сликана од хеликоптерот на НАСА „Ingenuity“

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде