Фото на денот: Горан Пандев во 2030 година најавува дека ќе игра на Мундијалот во 2034 📸

Македонија после победата над Германија е главна тема во медиумите во регионот.

Така сега на страницата „Селски фудбал“ се појави фотографија од Ранко Бубамара кого поради фризурата го споредија со Горан Пандев сакајќи уште еднаш да потенцираат што Пандев значи за нашата репрезентација и за каква легенда станува збор.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде