(Фото) Карачиќ со специјална честитка за вардаровите браќа

Игор Карачиќ моментално е член на екипата на Кјелце, но се уште е емотивно поврзен со „црвено-црните“, а тоа го докажа и денеска после победата против Еурофарм Пелистер.

Вардар го доби големото македонско дерби со 35-27, а честитки за победа пристигнуваа од сите страни.

Карачиќ на својот Истаграм профил објави честитка за победата и напишa: „Браво бе деца“, а на честитката ги тагна Стоилов, Дибиров, Калараш и Дисингер.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде