Филипче: Стигна нова пратка вакцини

Министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук профил се пофали со нова пратка вакцини.

Овој пат пристигнаа Спутник вакцините со кои ќе се вакцинираат здравствените работници.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде