Филипче објави кога ќе пристигнат вакцини на „Фајзер“

Министерот за здравство Венко Филипче денеска истакна дека на 19 и 26 април во Македонија ќе пристигнат по 10 илјади вакцини од компанијата „Фајзер“.

„Од компанијата Фајзер преку нашиот директен договор на 19 и 26 април ќе пристигнат по 10 илјади дози“, истакна Филипче.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде