Филипче најави втора трансплантација на срце во историјата на Македонија

Министерот за здравство Венко Филипче синоќа објави фотографија од тимот кој се подготвува за втората трансплатација на срце во историјата на Македонија.

„Петок на полноќ се прави подготовка за втора трансплантација на срце во историјата на нашата земја. 

Ова се дел од колегите на Кардиохирургија кои се дежурни вечерва, им посакувам многу успех на сите, да им држиме среќа“, напиша Филипче на Фејсбук.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде