Филипче најави нова пратка вакцини – еве ги деталите

Пратка од 2000 вакцини од Кина пристигнуваат денеска, најави министерот за здравство Венко Филипче.

Соопшти дека пратката е пристигната на аеродромот во Софија и оти веќе е организиран транспортот кон нашата земја.

Станува збор, како што појасни, за пратка од Кина иницирана од почетокот на февруари од странана нашиот амбасадор во Обединетите Емирати.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде