Филипче: Доколку има потреба полицискиот час ќе биде продолжен

Министерот за здравство Венко Филипче, по новинарско прашање околу полицискиот час, истакна дека доколку има потреба и по 20 април ќе биде продолжен полицискиот час.

„Во зависнот од индикаторите ако има потреба,  дефинитивно да“, порача Филипче.

Тој повторно порача дека сите вакцини се безбедни и проверени.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде