Фантастични слики: Спартак и Ростов играа пред 32.000 гледачи!

Фудбалот како и многу други области беше силно погоден од коронавирусот, натпреварите долго време се играат без публика.

Фудбалот се игра за публика, па така без навивачи не оди, а позитивни вести ни доаѓаат од Русија. Вчера играа Ростов и Спартак Москва.

Натпреварот заврши со 3:2 победа за Спартак, меѓутоа она што го привлече вниманието беше публиката на трибините.
И не беше тоа публика во некој мал број 500-1000 навивачи, натпреварот се играше пред 32.000 гледачи.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде