Eве како изгледа Македонија во албумот „Панини“ за Европското првенство

Фудбалската репрезентација на Македонија ова лето ќе дебитира на Европското првенство откако минатата година остваривме историски успех преку баражот во Лигата на Нации.

Сега конечно колекционерите на албумот Панини ќе имаат можност да собираат сликички и од македонската репрезентација на едно големо натпреварување.

Кај нас албумот се уште не е стигнат, но почнува да излегува низ Европа, па веќе се појави и фотографија како ќе изгледа нашата репрезентација.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде