Емотивно обраќање на синот на Зафир Хаџиманов

Фејсбук статус на Васил Хаџиманов:

Татко ми Зафир почина денес.

Неговото големо срце не успеа да ја добие битката со оваа страшна болест.

Зад себе остави вистинско богатство, од песни што толку маестрално ги пееше, преку неговите многубројни и разновидни композиции, поетски и прозни книги, сè до ненадминливите улоги во театарот и филмот. Тевија над Тевија!

Но, пред и над сето тоа, тој секогаш несебично ја даваше својата огромна љубов, внимание и поддршка на своето семејство и најблиските…

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде