Ечеше „Македонијо, ти си бисер балкански“: Лудо славје на фудбалерите после победата против Бугарија

Македонската млада фудбалска репрезентација вчера ја совлада Бугарија со високи 5:1.

Тие победата ја прославија во соблекувалната пеејќи ја песната „Бисер Балкански.“

Браво дечки!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде