Два гола на Пандев за 10 минути – Гранде стигна до 100-ка во Серија А!

Maкедонскиот капитен Горан Пандев вечерва постигна нов гол во дресот на Џенова.

Горан Пандев игра фантастичен натпревар за Џенова и во период од само 10 минути два пати ја погодуваше мрежата на гостите. Пандев на два пати изедначуваше.

Со вториот гол Пандев стигна до голем јубилеј од 100 гола во Серија А.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде