ДОНЕСЕНИ НОВИ МЕРКИ: Угостителите под клуч, полициски час од 20 часот

Владата на денешната седница го усвои предлогот на кризниот штаб, и одлучи од утре  (вторник) полицискиот час да почнува од 20 часот до 05 часот и оваа одлука ќе важи во следните две недели.

Угостителските објекти кои имаа дозвола да работат до 21 часот, сега целосно се затвораат и ќе смеат да работат само со достава. Исто така, од утре се затвораат и фитнес клубовите и се забранува одржувањето на конференции и обуки. Обложувалниците пак, се затвораат од 7 април.

Наскоро сите мерки кои ги донесе Владата…

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде