Додека целото внимание беше насочено кон Минхен, во Севиља беше виден еден од најдобрите дриблинзи оваа сезона во ЛШ

Поголем дел од фудбалските љубители го следеа натпреварот во Минхен помеѓу Баерн и ПСЖ.

Во меѓувреме, на другиот натпревар помеѓу Челси и Порто беше виден еден од најдобрите дриблинзи оваа сезона во ЛШ.

Она што Мејсон Маунт го направи на играчот на Порто не се гледа многу често, особено не во четвртфинален натпревар во ЛШ.

Магијата на Маунт можете да ја погледнете ОВДЕ

Инаку, Челси го победи Порто со 0:2 и на Стемфорд Бриџ ќе има лесна задача да го осигура пласманот во полуфиналето.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде