Дневен хороскоп за вторник, 30-ти март 2021

ОВЕН

Толку сакате да остварите соработка, што сте наклонети да ги подобрите бројките, но и да претерате во ветувањата. Презадоволни сте од врската. Имате силно чувство дека долго ќе трае. Внимавајте на дишните органи.

БИК

Што се однесува до работата, се се одвива вообичаено. Проблемите се присутни на полето финансии. Ви недостасува чувство на финансиска стабилност. Ве очекуваат проблеми во врската. Доаѓа до караници и во таа прилика не бирате зборови. Главата е чувствителна.

БЛИЗНАЦИ

На работа имате премногу обврски и проблеми кои не успевате да ги надминете. Презадоволни сте од врската и во целост посветени на партнерот. Вашите емоции се постојани и силни. Проблеми со гениталиите.

РАК

Одличен ден ако сте приватник. Не само што ве очекува финансиска добивка, туку и конечно решавање на судски спор. Непријатни сте кон партнерот. Солидно здравје.

ЛАВ

Ве очекуваат проблеми во случај да сте приватник. Соработката со странските партнери не е најдобра и тие изненадувачки ги менуваат плановите. Конечно, среќавате личност од спротивникот пол која остава одличен впечаток. Проблеми со грбот.

ДЕВИЦА

Се посветувате на работните проблеми, но и покрај трудот, не успевате да најдете решение за нив. Задоволни сте како врската се одвива. Свесни сте дека е сериозна и стабилна. Ви годи и љубомората на партнерот. Можен пат на притисокот.

ВАГА

Ситуацијата на работа не е најдобра. Со колегите не се разбирате најдобро, не сте сигурни во која мера може да се потпрете на нив.Ви станува здодевно во врска. Проблеми со алергии.

ШКОРПИЈА

Бидете максимално внимателни. Постои можност да бидете жртва на измама, така што добро проверете ги докуметните кои ги потпишувате. Односот со партнерот е динамичен и незадоволувачки. Се карате и не го решавате проблеми. Проблеми со грлото.

СТРЕЛЕЦ

Максимално сте посветени на работните обврски. Енергични сте, полни со самодоверба, така што нема што не можете да постигнете. Ја загрозувате врската со своите лаги. Другата страна ви верува. Стабилно здравје.

ЈАРЕЦ

Пред вас е ден преполн со проблеми, така што времето го минувате исклучиво решавајќи насобрани проблеми. Задоволни сте како врската се развива. Не приметувате дека другата половина нема ист однос кон врската. Имунитетот е во пад.

ВОДОЛИЈА

Надредената личност иницира разговор со вас во текот низ кој ви упатува нови барања. Односот со партнерот не е хармоничен. Се карате, се лажете меѓусебно, премолчувате работи. Проблеми со гениталиите.

РИБИ

Ако сте правник, внимавајте да на бидете жртва на измама. Не сте задоволни од финансиите. Имате прилично посесивен однос кон партнерот, и сакате да не се гледа со пријателите, туку само со вас. Солидно здравје.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде