Дневен хороскоп за среда, 31 март 2021 година

ОВЕН

Разочарани сте од одредени соработници затоа што не ги исполниле ветувањата кои ви ги дале. Од таа причина работата трпи. Фокусирани сте на работните проблеми така што ја занемарувате саканата личност. Чувајте се од повреди во сообраќајот.

БИК

Во случај да сте приватник, ја прекинувате соработката. Со партнерот не успевате да најдете заеднички јазик, и со тоа не ги решавате проблемите во врската. Чувствително здравје. Можни проблеми со синусите.

БЛИЗНАЦИ

Концетрацијата ви е многу ложа, така што доаѓа до проблем на полето комуникација со колегите и со хартии. Презадоволни сте од врската. Емотивно сте стабилни и чувствувате дека е вистинска врска за вас. Напнатост.

РАК

Ве очекува зголемен прилив на обврски. Со оглед дека сте оптимистички расположен, добро организирани и вредни, ги завршувате обврските на време. Партнерот и вие немате ист однос кон врската. Вие гледате проблеми кои партнерот не ги приметува. Расположението е во пад.

ЛАВ

Постои екипа на која вашиот успех и е трн во око, и пробува да ве деградира признавајќи невистини за вас. Во целост сте задоволни од врската, и инсистирате на интензивно гледање. Можна болка во грбот, вратот и рамењата.

ДЕВИЦА

Не само што не сте задоволни од резултатите на работата, туку исплашени ситуацијата да не се повтори. Емотивниот партнер го приметува вашето нерасположение и се труди да ви го подигне моралот. Можни проблеми со коските, зглобовите и колената.

ВАГА

Ве очекува тежок работен ден. Концетранцијата ви е лоша. Бидете внимателни затоа што има соработници кои не се искрени и отворени кон вас. Иако имате партнер, емотивно сте незадоволни. Наклонети сте кон повреди.

ШКОРПИЈА

Ве очекува тежок ден кој се сведува на пробување на решение на проблемите. Во тоа нема да бидете успешни, колку и да се трудите. Пред вас е непотребна караница со партнерот поради неважни ситници. Внимавајте со алкохолот и цигарите.

СТРЕЛЕЦ

Во случај да сте приватни, имате сериозни проблеми со законот. Брачниот однос е во криза. Проблемите се присутни на полето комуникации: не се разбирате еден со друг, имате тајни, и лажете. Солидно здравје.

ЈАРЕЦ

Се соочувате со работни проблеми, но неуспешно. Во суштина немате јасна идеја како да ги надминете. На брачниот партнер му пречи вашето однесување и мисли дека го игнорирате и дека не му значите. Внимавајте на дишните органи.

ВОДОЛИЈА

Конечно се гледа крајот на работниот проект на кој долго работите. Изморени сте и со нетрпение чекате да завршите. Пред вас е ново познанство со личноста која не е во целост искрена и отворена кон вас. Неопходен ви е одмор.

РИБИ

Ако сте приватник, тогаш ќе имате повеќе обврски од вообичаено, но во исто време и проблеми. Не сте исполнети со емотивната врска. Сакате партнерот да ви се посвети повеќе од што обично го прави тоа. Наклонетост кон инфекции.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде