Дневен хороскоп за сабота, 10 април 2021

ОВЕН

Работа: Ако се занимавате со приватен бизнис, правите тајни планови врзани за соработка со странство.

Љубов: Ако сте во врска, максимално сте посветени на саканата личност.

Здравје: Чувајте се од инфекции.

БИК

Работа: Поволен ден за завршување на судски процес. Чувствувате олеснување со оглед дека решението е донесено во ваша корист.

Љубов: Ако сте слободни, нема никакви промени на емотивното поле, и покрај вашата дружељубивост.

Здравје: Стабилно здравје.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекуваат тајни финансиски трансакции. Таинствени сте кога е работата во прашање.

Љубов: Брачниот партнер размислува за заминување во странство, а вие ја поддржувате идејата.

Здравје: Урогениталниот тракт е чувствителен.

РАК

Работа: Максимално сте посветени на работата со тоа што уживате во обврските. Се тече глатко, и сигурни сте дека и резултатите ќе бидат одлични.

Љубов: Брачниот партнер е загрижен поради враќањето на кредитот.

Здравје: Ви годи рекреација и се чувствувате добро.

ЛАВ

Работа: Ве очекува прилив на пари. На работа нема некои значајни случувања, се се одвива според планот.

Љубов: Емотивно сте заинтересирани и отворено го покажувате интересот кон симпатијата.

Здравје: Стабилно здравје.

ДЕВИЦА

Работа: Ве очекува разговор со надредената личност во текот низ кој се жалите на тешкотиите. Другата страна ве охрабрува и верува дека ќе ги решите.

Љубов: Наклонети сте кон сонување и брачниот партнер не го гледате реално.

Здравје: Лоша циркулација.

ВАГА

Работа: Во фаза сте на размислување што би можеле да работите. Имате впечаток дека работата влегла во рутина, а вам ви треба промена.

Љубов: Иницирате сериозен разговор со партнерот на тема заедничко потомство.

Здравје: Проблеми со главата.

ШКОРПИЈА

Работа: Имате план за соработка врзана со странство. На регуларна работа се е под контрола.

Љубов: Сонувате за идеална врска.

Здравје: Чувајте го здравјето.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ве очекува успех или добивање на нова понуда. Во секој случај се чувствувате задоволно поради работата.

Љубов: Врската нормално се развива, иако имате впечаток дека партнерот е љубоморен.

Здравје: Стабилно здравје.

ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекува разговор за нова работа на кој оставате одличен впечаток.

Љубов: Со брачниот партнер ве очекува разговор. Сака да разговара за работата, поточно размислува да го промени, па го интересира вашето мислење.

Здравје: Солидно здравје.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ве очекува краток службен пат и работен состанок на кој нема да се снајдете најдобро. Ќе бидете недоречени, и вашите предлози нема да бидат детални и конкретни.

Љубов: Ако сте слободни, ве очекува ново познанство со личност од странство.

Здравје: Стабилно здравје.

РИБИ

Работа: Ова е еден од најдобрите периоди. Имате многу обврски, уживате во работата и исполнети сте во работна смисла.

Љубов: Бракот е стабилен, но ви недостасува внимание од партнерот.

Здравје: Организмот ви е чувствителен. Внимавајте на здравјето.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде