Дневен хороскоп за петок, 9 април 2021

ОВЕН

Работа: Надредената личност планира започнување на нов проект и ве информира кои се неговите очекувања кога сте вие во прашање.

Љубов: Односот со емотивниот партнер е хармоничен, а партнерот инсистира на средба.

Здравје: Стабилно здравје.

БИК

Работа: Пред вас е нова работна понуда. Со оглед дека звучи како добра прилика, темелно ја разгледувате.

Љубов: Ве очекува сериозен разговор со саканата личност околу финансиите.

Здравје: Проблеми со гениталиите се можни.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Имате тајни кога се финансиите во прашање. Ве очекуваат финансиски трансакции од таен карактер.

Љубов: Пробувате да направите рамнотежа на времето кое го посветувате на работа, за да не оди на штета на поминатото време со партнерот.

Здравје: Наклонетост кон инфекции.

РАК

Работа: Имате многу обврски, но успевате да ги одработите на време.

Љубов: Ја прекинувате врската без никакви можности некогаш да ја продолжите. Сигурни сте дека саканата личност ве изневерила.

Здравје: Проблеми со алергии и хормони.

ЛАВ

Работа: Ве очекува прилив на пари. Правите нови планови за кои верувате дека финансиски ќе се исплатат.

Љубов: Имате симпатија со која комуницирате, но другата страна не е сигурна што точно сакате од неа.

Здравје: Стабилно здравје.

ДЕВИЦА

Работа: На работа ве очекуваат тешкотии кои не успевате да ги решите. Демотиривани сте поради тоа.

Љубов: Пред вас е интересно познанство. Другата страна ви делува таинствено и саката подобро да ја запознаете.

Здравје: Притисокот е наклонет на осцилации.

ВАГА

Работа: Концетрацијата ви е слаба. Ви делува како да сте изгубиле желба, и да не знаете што ви е целта.

Љубов: Односот со брачниот партнер е стабилен. Загрижени сте поради финансиите.

Здравје: Чувствително здравје. Можни проблеми со стомакот.

ШКОРПИЈА

Работа: Бидете внимателни во текот на соработка со странски соработници. Не само што не се искрени, туку и би можеле да ве излажат.

Љубов: Влегувате во нова врска, а другата страна не сте ја запознале добро.

Здравје: Имате проблеми.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Задоволни сте од ситуацијата на работа. Имате многу обврски, но вредни сте, и поседувате знаење и се одработувате квалитетно.

Љубов: Врската убаво се развива, но двајцата тајно флертувате.

Здравје: Стабилно здравје.

ЈАРЕЦ

Работа: Одличен ден за работни договори било да се во прашање колеги или соработници од странство.

Љубов: Имате впечаток дека партнерот ве идеализирал и не приметува како се чувствувате.

Здравје: Здравјето ви е чувствително.

ВОДОЛИЈА

Работа: Концентрацијата ви е лоша. Правите планови без никаква основа кои никогаш нема да бидат реализирани.

Љубов: Пред вас е интересно познанство со постара или позрела личност.

Здравје: Проблеми со стомакот, главата и бубрезите.

РИБИ

Работа: Ве интересираат работи кои првенството придонесуваат за подобрување на финансиите. Ако сте во потрага по спонзор, воспоставувате договор за донација.

Љубов: Наклонети сте кон сонување и не го гледате партнерот на објективен начин.

Здравје: Здравјето ви е осетливо.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде