Дневен хороскоп за недела, 11 април 2021

ОВЕН

Работа: Доколку се занимавате со приватен бизнис, ве очекува контакт со медиумите и излегување во јавност. Оставате впечаток на личност на која може да се потпрат надредените.

Љубов: Брачниот партнер е љубоморен и прави непотребна сцена.

Здравје: Стабилно здравје.


БИК

Работа: Поволен ден за давање отказ и прифаќање на нова понуда.

Љубов: Ако сте слободни, заинтересирани сте за личност која е или далеку, или е зафатена.

Здравје: Дигестивниот систем е проблематичен.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Завршувате или соработка, или проект и се чувствувате исцрпено.

Љубов: Задоволни сте како емотивната врска се развива. Партнерот има многу разбирање за вас.

Здравје: Уморни сте и ви треба одмор.


РАК

Работа: Работната ситуација е стабилна. Имате многу обврски, но уживате во нивната реализација.

Љубов: Врската ја прекинувате без никакви шанси некогаш да ја обновите.

Здравје: Одлично здравје.


ЛАВ

Работа: Ве очекува разговор со надредената личност. Таа е задоволна од вашите резултати и има на ум нови задачи за вас.

Љубов: Влегувате во врска, и се чувствувате многу добро. Имате впечаток дека врската има голем потенцијал.

Здравје: Добро се чувствувате.


ДЕВИЦА

Работа: Доколку се занимавате со приватен бизнис, ве очекува зголемен обем на работа. Презадоволни сте од работна експанзија.

Љубов: Ве очекува ново познанство со самоуверена и отворена личност.

Здравје: Притисокот е нестабилен.


ВАГА

Работа: Не сте фокусирани на работата. Сонувате за некоја нова, подобра и креативна работа, додека моменталната не ве интересира.

Љубов: Ако сте слободни, нема најава за влегување во врска, поради што лошо се чувствувате.

Здравје: Наклонети сте кон инфекции, а имате проблеми и со бубрезите и главата.


ШКОРПИЈА

Работа: Во случај да се занимавате со приватен бизнис, многу сте загрижени поради застојот во оваа област.

Љубов: Бракот е во сериозна криза. Се соменвате дека брачниот партнер не ви е верен. Преку тоа не може да поминете.

Здравје: Избегнувајте цигари и алкохол.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Самоуверени сте, вредни и оптимистични. Работата се одвива многу подобро од што се очекувале. Уживате во работата и презадоволни сте од успехот.

Љубов: Емотивниот партнер е љубоморен и наклонет кон правење сцени.

Здравје: Чувствителни гениталии.


ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекува нова понуда која ви делува ветувачка. Кога ја анализирате, сфаќате дека треба да ја одбиете.

Љубов: Ве очекуваат сериозни проблеми со емотивниот партнер. Неговата доверба е разнишана.

Здравје: Стабилно здравје.


ВОДОЛИЈА

Работа: На краткиот службен пат денеска заминувате максимално подготвени и постигнувате соработка.

Љубов: И покрај богатиот социјален живот, не успевате да запознаете личност која емотивно би ве заинтересирала.

Здравје: Солидно здравје.


РИБИ

Работа: Ве очекува краток службен пат на кој минувате брилијанто поради што се чувствувате семоќно.

Љубов: Ако сте во врска, размислувате на тема брак. Сакате партнерот да го поттикне тоа прашање, но тој тоа не го прави, па вие споменувате брак.

Здравје: Наклонетост кон инфекции.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде