Дневен хороскоп за недела, 09.01.2022

ОВЕН

Работа: Ве очекува прилично добар ден, можете да се надевате дека ќе има можност за одмор и релаксација.

Љубов: Ви се допаѓаат две различни личности и некое време ќе имате голема дилема на која страна да застанете.

Здравје: Можни се респираторни инфекции.

БИК

Работа: Можете да очекувате позитивна можност за промена на работата. Околностите во кои се наоѓате се во ваша корист.

Љубов: Ве очекува ново познанство кое може да доведе до сериозна врска. Подготвени сте за нови чекори на ова поле.

Здравје: Истакнати се стомачните проблеми.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Може да очекувате добар ден за остварување нови деловни контакти кои ќе ви бидат важни на долг рок.

Љубов: Ви се допаѓа личност со која имате пријателски односи, но не сте подготвени да ја преминете таа граница.

Здравје: Намален имунитет.

РАК

Работа: Ги следите важните случувања на полето на работата и многу е важно да имате јасна визија и јасна цел која сакате да ја постигнете.

Љубов: Ве очекува интересна атмосфера за нови познанства. Полето на флерт ви е многу добро поставено.

Здравје: Избегнувајте алKoxол.

ЛАВ

Работа: Ве очекува многу поволен ден за нови случувања и мали деловни промени.

Љубов: Многу комуникативна личност суптилно ќе го покаже својот интерес за вас и наскоро ќе започне врска.

Здравје: Полни сте со енергија!

ДЕВИЦА

Работа: Ви треба малку време да се соберете и да донесете важни одлуки на полето на работата.

Љубов: Не сте задоволни и сакате нова љубов. Долго време се чувствувате осамено и ви требаат емоции со некој нов.

Здравје: Можни проблеми со несоница.

ВАГА

Работа: Можете да се надевате на позитивни промени на полето на заработка. Имате добри шанси да добиете повеќе пари.

Љубов: Ќе имате интересна комуникација со една личност која ќе покаже сериозни намери кон вас.

Здравје: Можни се проблеми со циркулацијата.

ШКОРПИЈА

Работа: Важно е да бидете отворени и спремни за компромиси во деловното опкружување доколку сакате нова соработка.

Љубов: Денеска не очекувате големи промени на љубовно поле. Сега не сте премногу посветени на емоциите и тоа не ви е приоритет.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е да размислувате за долговите кои ве следат и поради тоа да се чувствувате несигурно и незадоволно.

Љубов: Вашите емоции се многу променливи во овој период и сè укажува дека се уште нема индикации за сериозна врска.

Здравје: Можни се проблеми со тироидната жлезда.

ЈАРЕЦ

Работа: Не сте доволно фокусирани на работата и најдобро би било да земете слободен ден и малку да се одморите.

Љубов: Ако партнерот ве повредил, нема лесно да му простите. Ви претстои неповолен период кој носи љубовни разочарувања.

Здравје: Можни се вртоглавици.

ВОДОЛИЈА

Работа: Имате многу идеи и сте многу креативни, секогаш наоѓате нови начини да го подобрите вашиот деловен статус.

Љубов: Ви се допаѓа личност со која можете да очекувате минлива врска и краткотрајна љубовна авантура.

Здравје: Прилично сте уморни и ви треба сон.

РИБА

Работа: Имате добар ден да ги анализирате деловните настани и да донесете нови одлуки на ова поле.

Љубов: Може да очекувате да иницирате комуникација со личност со која пред извесно време сте имале љубовна врска. Се враќа поранешната љубов.

Здравје: Би уживале во масажа.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде