Директорот на Јунајтед најави оставка, заминува и Ањели

Распадот на Суперлигата ќе предизвика голем потес во европските клубови кои беа основачи на овој проект.

После силниот пристисок од УЕФА, фановите и целата фудбалска јавност англиските клубови спремија документи за повлекување од Суперлигата.

После таквата одлука се случи силен потрес во Манчестер Јунајтед, каде генералниот директор Ед Вудворд си поднесе оставка. Тој беше еден од главните луѓе во целиот проект, па наводно после оставката избегал на тајна локација.

Италијанските медиуми најавуваат дека и претседателот на Јувентус, Андреа Ањели најавил повлекување од претседателската функција.


Извор Sportski.mk

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде