Дилета откри кој натпревар кај неа буди посебни емоции

Италијанската новинарка Дилета Леота стана еден од симболите на Серија А.

Покрај изгледот со кој привлекува внимание, Дилета професионално работи и спортско новинарство, а со вчерашната објава откри и кој натпревар кај неа буди посебни емоции.

„Колку е убав Торино, остава без здив, како и нивното градско дерби.“ – напиша Дилета пред вчерашното дерби помеѓу Торино и Јувентус.

Претходно се пишуваше дека оваа атрактивна новинарка е голем фан на миланските клубови, но после синоќешната објава работите се поинакви.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде