Дали Македонија беше оштетена, имаше ли играње со рака?

Фудбалската репрезентација на Македонија гостува во Романија во рамките на првото коло од квалификациите за СП.

Во 67. минута од натпреварот, при еден центаршут на Ристовски топката го погоди противничкиот играч во раката, но судијата ја продолжи играта и не досуди пенал.

Оштетена ли е Македонија?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде