Да помогнеме сите: Пријателите го бараат Ислам Лумани

Четири дена се трага по Ислам Лумани. Неговите пријатели бараат помош од корисниците на социјалните мрежи.

Во недела (21.03.2021) во 10 часот наутро е виден за последен пат нашиот другар Ислам Лумани, тој имаше облечено сини пантолони, црно палто и црни чевли. Се знае дека тој е тргнат да оди кон плажата во с. Крани, но постои можност да тој е отиден во се уште непознат правец. Денеска е четврти ден без него, пишува во објава на ФБ.

Семејството и другарите во објавата бараат помош, како што велат да го најдеме нашиот брат жив и здрав. Секоја информација од ваша страна може да ги смири нашите срца.

Телефон за контакт:+389 70743937

+389 71841758

+389 75848084

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде