Д-р Владимир Чадиковски се откажа од примање вакцина – еве ја причината

Детскиот кардиохирург Владимир Чадиковски кој е дел од тимот на Клиничката болница „Аџибадем Систина“ синоќа соопшти дека не се вакцинирал, иако имал можност, затоа што има доволно антитела.

„Прележав Ковид-19 во јануари, со силна клиничка слика,имам доволно антитела,а денес требаше да се вакцинирам. Не се вакцинирав дека можам уште неколку месеци да бидам заштитен. Предајте ја вакцината на некој што нема антитела ако сте во иста ситуација,имате стекнат имунитет 4-6 месеци!!“, напиша докторот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде