Четири хороскопски знаци секогаш расположени за с*кс, кај нив нема „ме боли главата“

Секој има различно ниво на либидо. Некои можат без секс со недели и се задоволни, додека други размислуваат за тоа дење и ноќе. А какви предиспозиции имаат хороскопските знаци за тоа?

Да можат би го правеле тоа неколку пати во денот. Нема ништо лошо во тоа. На крајот на краиштата, познато е дека редовниот секс го зајакнува имунитетот и помага во намалување на стресот. Ако ова е вистина, одредени хороскопски знаци треба да бидат со феноменално здравје.

Следниве четири хороскопски знаци имаат постојанта желба за секс:

Скорпија
Нивната страсна и авантуристичка природа ги прави забавни за секого. Истото важи и во кревет. На пример, никогаш нема да се случи да сакате секс, а скорпијата „само гушкање“. Тие секогаш се подготвени за акција, а нивниот неодолив шарм исто така магнетски ги привлекува сите околу нив.

Овен
Овенот е вистински зрак на енергија. Ова може да се види и во кревет. Тоа е вистинска секс бомба. Секој што ќе излезе со овен, треба да биде подготвен за страствен секс во брзи и спонтани моменти на задоволство. Подготвеноста на овој хороскопски знак за експериментирање гарантира дека тој никогаш нема да им здосади на нивниот партнер.

Бик
Бикот е прилично див и сака да ја изразува својата наклонетост на допир. Таа сака долги, интензивни масажи и страствен секс. Брзиот секс не е толку популарен кај бикот. Имено, биковите сакаат да уживаат во сексот со сите свои сетила. Тие се исто така дарежливи кога станува збор за разгалување на нивниот партнер.

Лав
Лавовите постојано сакаат секс. Како и во другите области од животот, тие сакаат да ги импресионираат своите партнери во кревет. Тие не се срамежливи и уживаат да ги испробуваат најновите сексуални трендови и креативни потези. Но, лавовите се исто така многу лојални и посветени сексуални партнери.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде