32.8 C
Skopje
четврток, мај 26, 2022
дома Живот

Живот

Шминките никогаш не треба да ги чувате во бањата, еве зошто

Според стручњаците, бањата е најлошо место за чување на шминката, бидејќи поради брзото загревање и ладење може од темел да им ја промени структурата...

Денес е Цветници: Што треба да знаете за овој празник кој е предвесник на Велигден?

Празникот Цветници познат уште и како Цветоносна недела и Врбица, секогаш е една недела пред Велигден и се празнува во спомен на влегувањето на...

Гоца Тржан скршена од болка по петтото неуспешно ин-витро

Паровите како нас чувствуваат болка до крајот на животот - вели Гоца Тржан по петтото неуспешно ин-витро.  Пејачката отворено зборуваше за борбата за потомство. Гоца Тржан...

Рецепт за природен витамин Ц: Спас за имунитетот и секојдневен пријател на вашето здравје

Изворот на витамин Ц во вакви преодни сезони е многу важен. Кога наоколу сме опколени со настинки, алергии, пост-ковид ситуации, многу е корисно да знаете...

„Празен град“ на Тарабунов е новиот хит. Слушнете го

Тарабунов ја објави својата најнова песна со наслов „Празен град“. Ова е уште една во низата одлични песни кои Тарабунов ги создава за својата публика. Првите...

Што јаде Меган Маpкл и како ја одpжува својата совpшена фигyра?

Војвотката од Саceкc редовно воодушевува со својот гламурозен изглед. Меган Маркл открива дека во текот на работната недела не јаде храна на база на глутен...

Џамбазов доби уникатен подарок: Од кого е подарокот и што пишува во писмото?

Омилениот актер и шоумен на многу генерации, Игор Џамбазов на својот инстаграм – профил постојано објавува фотографии и кратки видеа од неговиот приватен живот, спомени од минатото, фотографии...

Дневен хороскоп за вторник, 22.02.2022

Овен Работа: Многу важен деловен состанок ќе помине со мали пречки, но на крајот ќе се договорите и ќе склучите важен договор. Љубов: Предизвикот на љубовен...

Шokaнтнa cтopиja зa итaлиjaнcka yбaвицa нa koja љyбoмopниoт дeчko и фpли kиceлинa вo лицe

Џecиka Нoтapo вo 2017 гoдинa ja нaпaднaл co kиceлинa дeчkoтo koj гo ocтaвилa,. Сега тој е ocyдeн нa 15 гoдини зaтвop, a тaa пo...

Детенце се poдило без очиња, неговата мајka го ocтавила. Но бpзо потоа тoj cи го пpoнашоло вистинckото ceмејство!

8 месечниот Александар К. е роден во Томск, Русија без очни јаболчници поради синдром на антофталмија SOX2. Тоа е многу ретко заболување, во светот досега...
31,824ФановиЛајк

Најнови вести