11.8 C
Skopje
четврток, јуни 16, 2022
дома Македонија

Македонија

Талески: Го решаваме проблемот на тутунарите, се откупува вишокот произведен тутун

Пратеникот од редовите на СДСМ, кој е со потекло од Прилеп денеска изјави дека ќе се изврши целосен откуп на вишокот произведен тутун, со...

Ковид статистика: На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 746 пациенти, слободни кревети има

Во изминатите 24 часа во КОВИД центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 746 пациенти позитивни и суспектни на корона...

Докторите од Систина: Камчев да се ослободи, тој е директно потребен за реализација на активностите во Болницата

„Се обраќаме во името на колективот на најголемата приватна клиничка болница во земјата ,,Аџибадем Систина’’ која е дел од најголемата групација на болници во...

Ќе добие ли Васил Гарванлиев лично обезбедување? Добил 400 пораки со закани

Македонскиот претставник на Евросонг, Васил Гарванлиев е мета на напади од јавноста откако призна дека има и бугарски пасош. Шефот на неговиот ПР тим, Јилмаз...

Интервју на Заев за словенечко „Дело“: Има ли нешто поубаво од мозаик? А, македонскиот мозаик сјае со најубавите бои

Угледниот словенечки весник „Дело“ објави интервју со премиерот Заев во кое помеѓу другото се зборува за НАТО и Охридскиот рамковен договор. „Оваа година славиме три...

МВР со детали за синоќешната акција во Велешта

Во акција на полицијата предводена од специјалната единица „Тигри“ синоќа беа уапсени синовите на Дилавер Бојку-Леку, Ербен и Бесник. Од МВР излегоа со соопштение за...

Сопственикот на „Зегин“, Механџиски: Jaс можам да набавам вакцини веднаш, но државата не ни дозволува

Државата не дозволи на домашните фармации да ги искористат своите конекции за побрзо да обезбедиме вакцини против Ковид-19, вели сопственикот на веледрогеријата „Зегин“, Благоја...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ја тресе финансиски скандал

Од владејачната партија СДСМ испратија соопштение во кое се наведува дека ВМРО-ДПМНЕ на чело со Мицкоски го тресе нов финансиски скандал. Во целост соопштението од...

Голема полициска акција во струшко: Приведени синовите на Дилавер Бојку

Во полициската акција „Бегалец“ предводена од специјалната едицица „Тигри“ биле уапсени и приведени синовите на Дилавер Бојку, Ербан и Бесник. Акцијата се случила на регионалниот...

Милчин: Скопјани ќе го казнат СДСМ на локалните избори

Владимир Милчин вечерва гостуваше во емисијата на Канал 5 „Само Виситина“, каде помеѓу другото рече дека СДСМ тешко ќе победи на локалните избори. Милчин посебно...
31,824ФановиЛајк

Најнови вести