21.8 C
Skopje
среда, јуни 15, 2022
дома Македонија

Македонија

Прекрасна вест: Бебе родено со 700 грама, по два ипол месеци замина од ГАК со 2.200 грама

По 74 дена поминати на Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство – Скопје, со престој на неонатолошките интензивни одделенија, предвремено роденото бебе Викторија, на 18 март замина...

Детална временска прогноза: Еве какво време не очекува во следните денови

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и претежно СТУДЕНО со умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец. Температурите ќе...

Од полноќ нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) во текот на денов ќе донесе нова одлука за цената на нафтените деривати што ќе важи...

„Празен град“ на Тарабунов е новиот хит. Слушнете го

Тарабунов ја објави својата најнова песна со наслов „Празен град“. Ова е уште една во низата одлични песни кои Тарабунов ги создава за својата публика. Првите...

Од денеска нови, поефтини цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија соопшти дека цените на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 од денеска се...

Детална временска прогноза: Постудено од вчера и врнежливо

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно и ПОСТУДЕНО со повремени слаби локални врнежи од дожд и снег на пониските, и само снег на...

Ковачевски: За Ејупи првпат слушнав на вести

Jac нeмaм пoтпишaнo oдлyka Бecмиpa Ejyпи дa бидe гeнepaлeн koнзyл вo Њy Џepcи, иcтakнa пpeмиepoт Димитap Koвaчeвckи. -Ниe тaмy имaмe koнзyл koj e диплoмaт oд kapиepa и тaмy...

Тутунски Комбинат Прилеп со добивка од над два милиони евра

Тутунски комбинат АД Прилеп во 2021 оствари добивка во износ од 134,7 милиони денари (2.2 милиони евра), информира компанијата преку Македонската берза. Ова е...

Снегот веќе направи пpоблеми на македоските патишта – воведена забpана за движење на тешkи товаpни возила на неколку патни правци

Автомото Сојузот на Македонија информира дека од 00:40ч. поради врнежи од снег се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец...

Започнаа снежните врнежи во Македониja – детална временска прогноза

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд вдолж поширокото Повардарие, а на планините и на повисоките места со врнежи од снег. Пообилни...
31,824ФановиЛајк

Најнови вести