15.8 C
Skopje
петок, мај 27, 2022
дома Хроника

Хроника

Две лица повредени во тешка сообраќајка

Две лица се повредени и пренесени во Градската болница по сообраќајната незгода која се случила на локалниот пат помеѓу скопските села Кондово и Радуша. Сообраќајката...

Неверојатно: Пијан возач се забил во борбен авион Миг-29

Сцениве доаѓаат од Украина, каде еден пијан возач се забил во борбен авион Миг-29. „Не е важно какви грешки сте направиле во скоро време, затоа...

Повторно голем број починати во денешната ковид статистика

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа од направени 2.730 тестирања се регистрирани 642 нови случаи на КОВИД-19, а починале 25 лица. Во...

Драма во Скопје: Девојка во обид да скокне од висококатница

Денеска околу 12.30 часот било пријавено дека млада девојка е качена на балкон и сака да скокне. Младата 35 годишна девојка имала намера да скокне...
31,824ФановиЛајк

Најнови вести