Битолчанец купил кесичка здрава храна, но кога ја отворил се згрозил (ФОТО)

Иван Чулакоски, Советник во Советот на Општина Битола на својот Фејсбук профил ги повика надлежните органи да реагираат откако во производ купен од Кам маркет пронашол натрапник.

„Го сакам КАМ во поштенско сандаче!!! Јадиме здрава храна… Семката ваша!!!
Ројал микс со глушец.

Кај да го пријавам ова?, напиша Чулакоски и објави и фотографии од производот.

Според декларацијата, производот е пакуван во Србија, а увозник е Кам маркети.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде