Билд ги најави составите: Македонија напаѓа со Пандев и Трајковски

Денеска македонската фудбалска репрезентација гостува кај Германија во рамките на третото коло од квалификациите за СП.

Германците се фаворити на овој натпревар, а Билд ги најави и можните состави за вечерашниот дуел.

Очекуван состав во кој Пандев и Трајковски ќе бидат главната закана по голот на Тер Штеген, а Елмас и Барди ќе бидат моторот во средината.

Натпреварот се игра вечерва со почеток од 20:45 часот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде