Бензема продолжува со супер форма: Со пета го матираше Тер Штеген!

Карим Бензема продолжува со одличните настапи во дресот на Реал Мадрид и во „Ел Класико“.

Во 13. минута после додавањето од Лукас Васкез Бензема одлично се снајде и со пета го матираше Тер Штеген. Нема што, реакција на вистински голгетер!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде