Асистенција на Несторовски во победата на Удинезе 🎥

Лошата серија на Удинезе од три порази во низа заврши, денес тимот на Илија Несторовски славеше победа од 1:2 на гости кај фенерџијата Кротоне во рамките од 31. коло во Серија А.

До водство Удинезе дојде во 41. минута преку Родриго Де Паул, а асистент на овој гол беше Несторовски. Сими изедначи на 1:11 во 68. минута. Де Паул со својот втор гол го врати водството на Удинезе, а тој резултат се покажа и како конечен.


Извор Sportski.mk

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде