Арсенал потсети на старите денови: Акција за паметење на Топџиите

Фудбалерите на Арсенал моментално играат во гости против Шефилд во натпревар од 31. коло во ПЛ.

Арсенал добро го започна натпреварот и наметна свој ритам на игра, а тоа резултираше со погодок во 33. минута.

Играчите на Арсенал одиграа прекрасна акција. Себаљос на крајот со пета му асистираше на Лаказет кој погоди за 1:0.

Акцијата и голот на Арсенал погледнете го OВДЕ.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде