Април ќе им донесе многу романтика: 3 хороскопски знаци ги чека голема среќа во љубовта овој месец

Во првата половина од месец април ќе имаат прекрасни моменти со саканата личност. Блискоста ќе ја остварат на повисоко ниво. Исто така ќе ја подобрат и комуникацијата. Рибите целосно ќе ги разбираат потребите на нивниот партнер што во изминатиот период им претставувало проблем.

Кон крајот на месец април ќе биде идеално време за комуникација со семејството. Старите драми ќе се решат на мирен начин. Оние кои што очекуваат, односно посакуваат љубов, на 10 април ќе влезат во однос со личност која што веќе подолго време многу ве привлекува. Односот ќе биде цврст, комуникацијата одлична, а еден со друг ќе се надополнувате.

ЈАРЕЦ

Вие акцентот ќе го ставите на вашиот дом и семејството. Извесно е реновирање на домот или пак купување на нов, но и проширување на семејството. Ќе имате потреба и покрај големите обврски што повеќе време да поминувате со вашето семејство во природа, а на тој начин уште повеќе ќе се поврзете со партнерот.

Конјукцијата на Венера и Уран ви носи целосно нов однос во вашата врска. Слободните Јарци од плановите во април ќе сакаат да го остварат оној кој се однесува на социјалниот живот, а им следи и фатална средба со човек преку пријател.

Меркур и Сатурн ви даваат совршена комуникација со партнерот. Ќе бидете целосно позитивно изненадени со новонастаната ситуација каде што работите и договорите ќе се одвиваат лесно. Ќе имате чувство како да летате. Толку убави и страстни моменти ве очекуваат.

И вие, но и партнерот ќе уживате. Сето тоа го поддржува Меркур кој ќе биде во секстил со Јупитер и Марс. Слободните Девици може да очекуваат љубов преку работата. Реализацијата на врската ќе биде пред крајот на месец април. Наведениот однос ќе биде без тајни, искрен, а кон тоа и вие тежнеете.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде