Апел за помош: Четири деца неколку дена се гладни, секоја помош е добредојдена

На Фејсбук страницата Штипска идила е објавен Апел за помош на деца кои неколку дена се гладни.

„Ги замолувам сите луѓе, кои се во можност да помогнат со храна за четири дечиња кои веќе неколку дена се гладни. Ке ве молам споделувајте и сите кои сте во можност, да помогнеме.Семејството живее у с. Мородвис ПОМАГАЈТЕ!тел. за контакт 078/382-092СИТЕ ШО МОЖЕТЕ ДА ДОНИРАТЕ, СРЕДСТВАТА МОЖЕТЕ ДА ГИ ДОНЕСЕТЕ КАЈ ПИНГ ПОНГ САЛАТА ВО 16 ч.ОБЕЗБЕДЕН Е ПРЕВОЗ И ЌЕ СЕ ОДНЕСЕ ДО ЖИВЕАЛИШТЕТО НА ДЕЦАТА.“ – стои во објавата на Штипска идила.

Споделете и помогнете, кој колку може!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде