Анкета: Борисов повторно ќе победи на изборите во Бугарија

Партијата ГЕРБ на Бојко Борисов е во убедливо водство според анкетите пред претстојните парламентарни избори во недела.

Според денешната анкета на Галуп, ГЕРБ на Борисов има водство од 7 проценти пред БСП на Корнелија Нинова, на третото место е „Има таков народ“ на Слави Трифунов и партијата на етничките Турци ДПС. Партијата на Каракачанов е со некомотен рејтинг од 4,4 проценти.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде