АМСМ: Укината забраната за тешки товарни возила на Пресека и Буково

АМСМ утрово соопшти дека е укината забраната за тешки товарни возила на Пресека и Буково.

Патниот правец на Пресека е дозволен за движење од 8:40 часот, додека забраната за движење на Буково е укината во 9:30 часот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде