Алушовски: Покажавме дека Вардар не смее да биде отпишан

Вчера Вардар на домашен терен го победи Мотор Запорожје со 32:27, а по натпреварот стратегот Стевче Алушовски не го криеше задоволство.

„Прво честитки до моите играчи за победата, во текот на целиот натпревар бевме подобар тим од Мотор. Како што кажав и пред натпреварот, не чека борба на четири фронта и мораме да ја кренеме формата. Имавме проблеми со ростерот поради кратката ротација, но тоа го компезираме со „седум на шест“. Покажавме карактер, Вардар никогаш не смее да се отпише“, изјави Алушовски.

Вардар сега ќе се фокусира на домашното првенство каде што ќе игра против Охирд, а во СЕХА го чека уште е еден натпревар кој ќе го игра на гости со Војводина.

Фото: Денис Дуковски/РК Вардар1961

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде