Во Индија откриен нов двојно мутиран вид на коронарирусот

Индиското Министерство за здравство денеска соопшти дека е откриен нов вид коронавирус во земјата, покрај многуте други варијанти што се предмет на загриженост, а се откриени во странство, пренесуваат британските медиуми.

„Иако во Индија се откриени и другите видови на коронавирус кои предизвикуваат загриженост, тие не се регистрирани кај доволен број на луѓе за да се воспостави директна врска или да бидат понудени објаснувања за брзото зголемување на новозарзените случаите во некои земји“, соопштија од индиското министерство за здравство.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде